Serie A: Victorie dramatică pentru AC Milan – Meciul a fost întrerupt timp de 10 minute

AC Milan a obținut o victorie dramatică în deplasare la Udinese, scor 3-2, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 21.

Jucatorii de la AC Milan si bucuria victorieiFoto: Francesco Scaccianoce/LiveMedia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Udinese – AC Milan 2-3 / Mike Maignan, ținta scandărior rasiste

Formația antrenată de Stefano Pioli începuse bine partida de pe Blueenergy Stadium, reușind să deschidă scorul prin Ruben Loftus-Cheek (min 31), însă gazdele au egalat până la pauză prin Samardzic (min 42).

În a doua repriză, Thauvin a adus-o pe Udinese în avantaj cu un gol înscris în minutul 62, dar Luka Jovic a egalat pentru Milan spre final (min 83).

Milan a dat lovitura în prelungirile partidei prin Okafor, care a marcat pentru 3-2 (min 90+3).

Partida a avut și 10 minute de întrerupere, după ce suporterii gazdelor au avut scandări rasiste la adresa lui Mike Maignan.

\uD83D\uDEA8 Udinese-AC Milan game has been suspended for 10 minutes due…