LaLiga: Atletico Madrid smulge un punct cu rivala Real Madrid pe Bernabeu

Real Madrid și Atletico au remizat pe Santiago Bernabeu într-un meci destul de închis, scor 1-1, în etapa cu numărul 23 din LaLiga.

Carlo AncelottiFoto: Manuel Reino Berengui/DeFodi Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Real Madrid – Atletico Madrid 1-1

Formația antrenată de Diego Simeone a început tare partida și a irosit o primă ocazie de gol prin Morata, însă gazdele au fost cele care au deschis scorul.

Cu puțin noroc după o preluare greșită a lui Koke, Brahim Diaz a punctat pentru 1-0 în minutul 20 al partidei.

Imediat după pauză, Atletico a reușit să marcheze prin Savic, dar golul acestuia a fost anulat pentru ofsaid.

Tot Realul a avut ocaziile mai mari și pe final, dar oaspeții au reușit să dea lovitura și să egaleze în al treilea minut de prelungire, prin Llorente.