Video | Universitatea Craiova – FCSB 0-3. Oltenii, fără replică pe teren propriu! Roș-albaștrii au repetat scorul din tur

28.01.2024, 22:03

SuperLiga: CFR Cluj – Voluntari, luni, 20:00, DGS 1

SuperLiga: Universitatea Craiova – FCSB, duminică, 20:00, DGS 1

FCSB a câștigat fără emoții derby-ul cu Universitatea Craiova din etapa a 23-a din SuperLiga României.

În urma acestui rezultat, FCSB a ajuns la 50 de puncte în clasament și este lider incontestabil, în timp ce Universitatea Craiova a rămas pe a cincea poziție din SuperLigă, cu 34 de puncte.

Universitatea Craiova – FCSB 0-3. Oltenii, fără replică pe teren propriu

Oltenii au început destul de dur meciul, iar Badelj și Mitriță au văzut cartonașul galben încă din primele cinci minute ale partidei. Prima șansă de gol le-a aparținut roș-albaștrilor, în minutul 5, când Lixandru a ajuns la centrarea lui Coman, dar a trimis pe lângă poartă.

Partida a fost întreruptă preț de câteva minute după ce un spectator a căzut și a fost nevoie de intervenția medicilor prezenți pe ”Ion Oblemenco”.