Video | Real Madrid – Atletico Madrid 5-3. Nebunie la Riyadh! ”Galacticii”, calificați în finala Supercupei Spaniei

HANDBAL: Danemarca – Cehia, joi, 21:25, DGS 2

Supercupa Spaniei: Barcelona – Osasuna, joi, 21:00, DGS 1

Astfel, echipa pregătită de Carlo Ancelotti s-a calificat în finala Supercupei. În cealaltă semifinală se vor duela Osasuna și Barcelona, iar partida este programată joi, de la 21:00, pe Digi Sport 1.

Real Madrid, calificată în finala Supercupei Spaniei

Atletico a început mai bine partida și a deschis scorul după doar șase minute, prin Hermoso, care l-a învins pe Arrizabalaga cu capul. Egalitatea a fost însă restabilită în minutul 20, prin Rudiger care a înscris în poarta lui Oblak tot cu capul.

Real Madrid a trecut în avantaj în minutul 29, când, după o acțiune frumoasă a ”Galacticilor”, Mendy și-a trecut numele pe lista marcatorilor.

Atletico a marcat în minutul 37 prin Griezmann, iar scorul a devenit 2-2. Pe finalul primei reprize, Oblak s-a făcut remarcat printr-o intervenție de excepție la șutul lui Rodrygo.