Video | Liverpool – Chelsea 4-1. ”Cormoranii” au făcut spectacol cu londonezii pe Anfield

Media: Fotbal Club, joi, 19:30, DGS 1

La Liga: Getafe – Real Madrid, joi, 22:00, DGS 1

Partida de pe Anfield a putut fi urmărită ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, în format Live Video pe digisport.ro, dar și din Aplicația Digi Sport de către Abonații RCS-RDS de pe teritoriul României.

Liverpool, victorie fără emoții cu Chelsea în Premier League

Elevii lui Jurgen Klopp s-au aflat la conducerea meciului de pe Anfield încă de la început. După două ratări semnate de Darwin Nunez în primele minute ale partidei, ”Cormoranii” au dat lovitura în minutul 23.

Diogo Jota a punctat după ce s-a distrat cu fundașii adverși. În minutul 39, Bradley a făcut 2-0 cu un șut superb la colțul lung.

În minutul 45+2, Darwin Nunez a ratat o lovitură de la 11 metri. Mingea sa a lovit bara laterală.

În minutul 65, Liverpool a făcut 3-0. Szoboszlai a punctat cu o lovitură de cap din marginea careului mic.

Chelsea a redus din diferență apoi prin Nkunku, cu un șut la colțul…