Video | Las Palmas – Barcelona 1-2. Catalanii au făcut ”remontada” în prelungiri

Media: Fotbal Club, vineri, 19:30, DGS 1

Serie A: Bologna – Genoa, vineri, 21:45, DGS 2

În clasamentul din La Liga, Barcelona ocupă a treia poziție, cu 41 de puncte, la șapte lungimi în urma liderului Real Madrid, dar și a Gironei, echipa de pe locul doi.

Las Palmas – Barcelona 1-2. Gundogan le-a adus victoria catalanilor în prelungiri

Barcelona a avut o prestație sub așteptări în prima repriză a înfruntării, iar elevii lui Xavi Hernandez nu au avut niciun șut pe spațiul porții. Las Palmas a reușit să deschidă scorul în minutul 12 prin Munir și și-a păstrat avantajul până la pauză.

Catalanii au pus presiune la poarta adversă în a doua repriză, iar Ferran Torres a reușit să restabilească egalitatea în minutul 55.

Totul indica spre un rezultat de egalitate, dar Gundogan a fost faultat în careu în minutul 90+1, iar arbitrul a dictat penalty.

Tot Gundogan a fost cel care a înscris golul victoriei de la 11 metri. Vitor Roque, noul star al…