VIDEO Chelsea, victorie obținută în prelungiri – Crystal Palace marcase prima

Chelsea s-a impus pe terenul echipei Crystal Palace, scor 3-1, în etapa cu numărul 24 din Premier League. Gazdele au deschis scorul, dar oaspeții au revenit spectaculos în repriza secundă.

Jucătorii lui ChelseaFoto: Bradley Collyer / PA Images / Profimedia

Crystal Palace – Chelsea 1-3, în Premier League

Columbianul Jefferson Lerma a marcat cu un șut superb (’30), din afara careului, la care Petrovic nu a putut interveni.

Conor Gallagher a fost eroul echipei lui Mauricio Pochettino. Fotbalistul care a trecut și pe la Crystal Palace (împrumutat în sezonul 2021/22) a reușit o „dublă” (’47, ’90+1), iar scorul final a fost stabilit de Enzo Fernandez (’90+4). Cole Palmer a pasat decisiv la ambele reușite din prelungiri.

După meciul de pe Selhurst Park, Chelsea a acumulat 34 de puncte și se află pe locul 10. De cealaltă parte, Crystal Palace ocupă locul 15 (24 puncte.