Victorie fantastică pe ultimele secunde pentru CFR Timişoara, care nu mai poate pierde locul secund în setonul regular

Antepenultima rundă din sezonul regular a propus un joc extrem de interesant la Odorheiu Secuiesc, acolo unde a treia clasată întâlnea echipa de pe locul 2, CFR Timişoara.

Duel important aşadar pentru ambele grupări, aflată în luptă directă pentru o poziţie cât mai bună la intratea în play-off, unde contează enorm şi avantajul terenului propriu.

CFR a început excelent jocul şi a deschis scorul încă din minutul 4 prin Gustavo, cu un şut superb din afara careului. Băieţii lui Robert Lupu au rămas în atac şi au ratat desprinderea în mai multe ocazii, portarul Robert Farkaş având o zi cu adevărat mare. La o fază care nu anunţa mare lucru, Hadnagy a aşezat o minge pentru Levente Tanko, care a egalat şi a stabilit scorul pauzei, 1-1.

În partea a doua, ambele echipe şi-au împărţit perioadele de dominare, dar tot CFR a ratat mai mult, acelaşi Farkaş opunându-se golului. Gazdele din Odorhei au forţat pe final, dar cu 25 de secunde rămase pe…