„Trebuia să-i dea un pumn în gură”. Gigi Becali a dat verdictul despre cea mai controversată fază a meciului FCSB

Gigi Becali a răbufnit, după FCSB – Farul 3-2, în momentul în care a fost întrebat dacă penalty-ul primit de echipa sa în prelungirile partidei a fost acordat corect de Istvan Kovacs.

Campioana României a reușit să obțină primul succes pe plan intern din acest sezon abia la al patrulea meci disputat în Superliga. Echipa roș-albastră nu a fost lipsită de emoții, după ce Farul a condus cu 1-0 și cu 2-1, însă a reușit să dea lovitura în minutele adiționale, dintr-o lovitură de la 11 metri obținută de Adrian Șut, intrat pe parcursul partidei.