Sorana Cîrstea, învinsă de Jasmine Paolini în semifinalele de la Dubai. A ratat şansa de a urca pe locul 15

SORANA CÎRSTEA – JASMINE PAOLINI 2-6, 6-7 (6)

SETUL 2

Italianca a făcut repede 3-1, dar Sorana n-a lăsat-o să „evadeze” decisiv. A reuşit primul său break. Condusă, din nou, de această dată cu 4-2, românca a reuşit din nou break-ul, apoi a egalat la 4.

Românca dă iarăşi dovada că are 7 vieţi şi, jucându-se cu inimile românilor care o susţin din tribune, a salvat minge de meci pe serviciul său, la scorul de 5-4 pentru advarsară.

Sorana a irosit cinci mingi de set. A revenit de la 0-40, la 6-5, dar italianca a dus setul în tie-break.

A ratat şi a şasea minge de set, în tie-break, la 6-5. A fructificat-o italianca pe prima, la 7-6.

SETUL 1

Italianca serveşte prima în meci, trecând în faţă pe tabelă după un game adjudecat după egalitate. Sorana a răspuns convingător: game la 0 cu serviciul.

Italianca a făcut break în game-ul 4, apoi l-a consolidat cu…