Serie A: Juventus Torino, noul lider din Italia – Rezultatele zilei și clasamentul

Juventus Torino a devenit noul lider din Serie A, după victoria cu scorul de 3-0 reușită pe terenul celor de la Lecce, în runda cu numărul 21 din Serie A.

Dusan Vlahovic, JuventusFoto: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Lecce – Juventus 0-3, în Serie A – Torinezii urcă pe prima poziție

Juventus Torino are o serie excelentă de rezultate în campionat, unde a ajuns la cea de-a cincea victorie consecutivă.

Pe terenul celor de la Lecce, prima repriză a fost una echilibrată, iar golurile s-au lăsat așteptate.

Deși gazdele au avut posesia în repriza secundă, Juventus a avut superioritate la ocazii și la șuturi pe poartă.

Formația lui Massimiliano Allegri și-a trecut în cont victoria după dubla reușită de Dusan Vlahovic în decurs de doar nouă minute, 59 și 68 și golul înscris de Bremer în minutul 85.

După acest rezultat, Juventus urcă provizoriu pe prima poziție a clasamentului cu 52 de puncte, unul mai mult decât Inter Milano, formație…