Serie A: Inter spulberă tot în drumul spre titlu – AC Milan, un nou pas greșit – Rezultatele etapei

Inter Milano a mai făcut un pas pentru titlul de campioană în Italia, după victoria cu scorul de 4-0 obținută pe terenul formației Lecce, în etapa cu numărul 26 din Serie A.

Lautaro MartinezFoto: Agostino Gemito/IPA Sport / ipa- / imago sportfotodienst / Profimedia

Serie A: Debut ratat pentru noul antrenor al lui Napoli – Juventus, victorie într-un meci spectaculos

Lecce – Inter 0-4, AC Milan – Atalanta 1-1, în Serie A

Formația antenată de Simone Inzaghi are un parcurs excelent în campionat, unde a reușit cea de-a șaptea victorie consecutivă.

În deplasarea de la Lecce, Lautaro Martinez a deschis scorul în minutul 15 și a stabilit scorul pauzei.

Repriza a doua a adus descătușarea nerazzurrilor, care au mai punctat de trei ori prin Frattesi (min 54), Lautaro Martinez (min 56) și de Vrij (min 67).

Cu 12 etape înaintea finalului de sezon, Inter conduce ierarhia cu 66 de puncte, cu nouă mai mult decât următoarea clasată, Juventus Torino….