Scor șocant în Cupa României! A fost 10-0 la pauză, ce a urmat în partea secundă

Articol de Tudor Belivacă – Publicat miercuri, 07 august 2024, 20:27 / Actualizat miercuri, 07 august 2024 20:27

Ambele echipe au evoluat anul trecut în al treilea eșalon al României, în serii diferite, dar Deva s-a retras din competiție anul acesta. Pentru Deva au evoluat doar juniori cu o medie de vârstă de 17 ani și 9 luni, conform presei locale.

Alba-Iulia avea 10-0 la pauză

Alba-Iulia a deschis scorul în minutul 3, iar până la pauză a marcat 10 goluri în poarta Devei, apărată de un portar de 16 ani, conform…