”Să-și dea demisia! A luat-o razna”

Premier League: Arsenal – Crystal Palace, sâmbătă, 14:30, DGS 1

SuperLiga: Petrolul – Dinamo, sâmbătă, 20:00, DGS 1

Albu a deschis scorul în minutul 25, cu o execuție superbă, iar Krasniqi, aflat la debutul în tricoul Rapidului, a restabilit egalitatea până la pauză. Baeten și Blidar au dus rapid scorul la 3-1 în favoarea Craiovei, însă giuleștenii au revenit pe final.

Adrian Mititelu: ”Meciul l-a pierdut Costantino. A făcut niște tâmpenii”

Rrahmani (76), din penalty, și Onea (82) au egalat situația pe tabelă, iar Burmaz, și el la primul meci pentru Rapid, introdus în repriza secundă, a marcat golul victoriei în minutul 90+4.

Adrian Mititelu, patronul oltenilor, a răbufnit la finalul jocului. Acesta ”a pus tunurile” pe antrenorul Giovanni Costantino, căruia i-a reproșat faptul că i-a schimbat pe Bauza și Baeten la jumătatea reprizei secunde, moment în care jocul s-a rupt, în opinia sa.

“Așa ceva nu am pățit niciodată! Să avem 3-1…