S-au încurcat cu Șelimbăr • Opinia Buzău

Gloria n-a reușit să obțină punctul care ar fi propulsat-o direct în Superligă. Buzoienii au pierdut, 1-2, la Cisnădie, cu Șelimbăr.

Buzoienii au deschis scorul în minutul 13, prin Benzar, după o execuție frumoasă a mijlocașului trecut pe la Rapid și FCSB. Din păcate, Gloria nu a reușit să țină de rezultat mult timp, sibienii egalând în minutul 32, prin Visic.

După pauză, Gloria n-a jucat mare lucru, încercând să managerieze mai degrabă nisipul din clepsidre decât ostilitățile din teren. Golul doi al buzoienilor putea veni în minutul 62, atunci când…