Emoții mari și pentru candidații înscriși la Examenul de Bacalaureat – sesiunea iunie-iulie 2024. În data de 8 iulie 2024 au fost afișate rezultatele.
În județul nostru sunt mai multe note de 10, dar și o medie de 10 (aceasta aparținând unei eleve care a obținut note de 10 la toate cele trei probe ale examenului). Este vorba despre o elevă de la specializarea Științe Sociale, de la Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab” din Râmnicu Vâlcea. A obținut note de 10 la disciplinele: Limba și literatura…
Citeste continuarea pe www.gazetavalceana.ro
![](https://newsflash.ro/wp-content/uploads/2024/04/gnews.png)