Robert Jitaru s-a clasat pe locul 5 la Campionatul European de Box pentru Seniori de la Belgrad • ProBraila • Stiri Braila

Robert Jitaru a făcut parte din delegația pugiliștilor români care a participat la Campionatul European de Box pentru Seniori Masculin, desfășurat la Belgrad. Pugilistul brăilean a luptat la categoria 63.5 kg și după ce a câștigat meciul din faza optimilor de finală, a fost învins în faza sferturilor de finală și a obținut o clasare pe locul 5 la acest ”European”.

Duminică, 21 aprilie, Robert Jitaru l-a întâlnit pe Filip Poturovic, din Croația. Sportivul român, legitimat la CSM Brăila, l-a învins la puncte pe adversarul său, decizie 5-0, doi dintre…