Remarcații lui Mihai Stoica după CFR Cluj – Dinamo 4-0: “Jucător cu certă valoare”

După 0-0 la pauză, CFR Cluj a făcut o repriză secundă foarte bună, punctând de patru ori, prin Daniel Bîrligea, Karlo Muhar și dubla lui Philip Otele.

Reacția lui Mihai Stoica după CFR Cluj – Dinamo 4-0

Președintele Consiliului de Administrație al celor de la FCSB a dezvăluit că rezultatul este unul corect, ținând cont de maniera de joc a celor două formații, și a remarcat doi jucători de la gruparea ardeleană.

“Eu nu consider că este o înfrângere aspră. E mare lucru că s-a intrat cu 0-0 în pauză. Au fost ocazii rarisime, două mari pe finalul primei părți. Dinamo n-a contat! A părut că intră bine în meci, apoi a dispărut total.

Probabil terenul lui CFR e greu pentru echipele din subsol. A fost un galop de sănătate! E un scor care reprezintă realitatea fără niciun fel de dubiu.

Nu pot să îmi dau seama ce m-a impresionat. E o echipă atipică. Cu excepția lui…