Rapid Bucureşti duce toate cele trei puncte din derby-ul feroviar din Gruia

Rapid a deschis scorul cu noroc, în debutul meciului, când lovitura liberă executată de Burmaz a fost deviată de un fundaş al celor de la CFR, mingea ajungând la Djokovic, al cărui şut de la 12 metri l-a învins pe Sava.

În minutul 17, Săpunaru s-a accidentat şi a fost înlocuit cu Cristea. Două minute mai târziu, Mogoş a ratat ocazia de a egala, singur faţă în faţă cu Aioani, care a reţinut.

CFR Cluj a mai avut două ocazii de poartă înainte de pauză, nefructificate de Otele şi Muhar.

Gazdele au dominat şi prima parte a reprizei secunde, cu aceaşi Mogoş şi Otele în prim plan, care nu au reuşit să profite de ocaziile create.

Krasniqi putea face 2-0 pentru oaspeţi, dar şutul său din marginea careului a nimerit bara laterală porţii lui Sava.

Insistenţele clujenilor pe final de meci nu au reuşit să aducă egalarea, astfel că CFR Cluj a suferit prima înfrângere a…