Presa germană e în extaz după calificarea în sferturi! Ce au scris jurnaliştii nemți despre Germania

Jurnaliştii nemți sunt în extaz după calificarea naționalei țării lor în sferturi la EURO 2024, folosind numai cuvinte elogioase după Germania – Danemarca 2-0.

Ziarele din Germania salută prima calificare după opt ani a naționalei țării lor în sferturile de finală ale unui turneu final major.

Presa germană nu se ferește de elogii la adresa naționalei lui Julian Nagelsmann, după Germania – Danemarca

Germania s-a calificat în sferturi lșa EURO 2024, după ce a învins cu 2-0 Danemarca. Golurile au fost marcate de Havertz, în minutul 53, din penalty, și…