Premier League: Victorii pentru Arsenal și Manchester City – Rezultatele zilei

Lupta la titlu din Premier League s-a strâns după victoriile lui Manchester City și Arsenal de sâmbătă, în runda cu numărul 26. Primele trei clasate sunt despărțite de doar două puncte.

Jucatori ai echipei Arsenal LondraFoto: Glyn KIRK / AFP / Profimedia

Arsenal – Newcastle 4-1 / Bournemouth – Manchester United 0-1, în Premier League

Arsenal Londra a reușit o victorie categorică pe teren propriu în fața lui Newcastle, scor 4-1.

La pauză, formația antrenată de Mikel Arteta conducea deja cu 2-0, după autogolul lui Botman și reușita lui Havertz.

În partea secundă, în doar patru minute Saka și Kiwior au mărit diferența pe tabelă în favoarea „tunarilor”.

Revenit după o accidentare care l-a ținut departe de teren timp două luni și jumătate, Joe Willock a marcat golul de onoare al oaspeților în minutul 84.

Și Manchester City a adunat încă trei puncte în lupta la titlu, după victoria cu 1-0 obținută în deplasarea de la…