Playsport – Probleme pentru FCSB! Un titular, suspendat pentru returul cu Sparta Praga

FCSB a remizat cu Sparta Praga, scor 1-1, în prima manșă a turului III preliminar al Champions League. Meciul a avut loc pe epet ARENA din Praga, iar rezultatul lasă deschisă calificarea în playoff-ul competiției.

Sparta Praga a mai înscris un gol prin Kaan Kairinen în minutul 90+3, însă reușita a fost anulată pentru un fault comis asupra lui Malcom Edjouma.

FCSB se confruntă cu o pierdere importantă înaintea meciului retur. Joyskim Dawa, fundașul central titular, a primit un cartonaș galben în minutul 55, ceea ce a dus la suspendarea sa pentru…