Parma a câștigat Serie B. Man i-a pasat lui Mihăilă la golul care a adus punctul decisiv al „cruciaților” (VIDEO)

Parma a înregistrat o remiză împotriva lui Cremonese, duminică, scor 1-1, și a câștigat matematic actuala ediție de Serie B, cu o etapă rămasă până la final.

Golul Parmei a fost înscris de Mihăilă din pasa lui Dennis Man

Parma a primit vizita lui Cremonese, duminică, în penultima rundă din Serie B. Scorul a fost deschis de oaspeți în minutul 25, prin Vazquez, dar „cruciații” aveau să restabilească egalitatea printr-un gol 100% românesc.

În minutul 56, Dennis Man i-a pasat decisiv colegului său din naționala României, Valentin Mihăilă, care a trimis…