Oțelul Galați învinge pe FC Botoșani cu dubla lui Zivulic, în prima etapă a Superligii

Oțelul a deschis scorul devreme, prin Alexandru Pop, servit în minutul 6, în careu, de Maciel.

Replica gazdelor a venit în minutul 33, când Friday a egalat din zona punctului cu var, cu un șut plasat, pe jos.

Botoșănenii au întors rezultatul în debutul reprizei secunde, când Mailat a profitat de o serie de erori defensive și l-a învins pe Popescu cu un șut din careu (2-1, min 56).

Zivulici a adus victoria oaspeților cu două goluri aproape identice, după două cornere de pe dreapta, în urma cărora croatul a marcat în minutele 65 și 67.