Olympique Lyon se impune la limită în faţa lui OGC Nice

Echipa franceză Olympique Lyon a întrecut vineri seara, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea OGC Nice, într-un meci al etapei a 22-a din Ligue 1, informează news.ro.

După ce oaspeţii au lovit bara în minutul 8, prin Mohamed Ali-Cho, Mangala a înscris primul său gol în tricoul lyonezilor, în minutul 22, împotriva cursului jocului. Golul i-a activat pe jucătorii gazdelor, care au trecut pe lângă majorarea scorului în minutul 31. Partea secundă a fost echilibrată, dar nici una dintre cele două echipe nu a mai marcat şi Lyon s-a impus cu 1-0.

OGC Nice rămâne pe locul secund în clasament, cu 39 de puncte, şi riscă să fie întrecută de AS Monaco sau Brest, în vreme ce Lyon a urcat deocamdată pe poziţia a 11-a, cu 25 de puncte.