”Nu mă gândeam că îl mai prinde un sezon tot la FCSB”. Panduru critică un jucător după primul meci: ”Vii deja după un an pierdut”

Formaţia FCSB a câştigat joi seară Supercupa României, învingând echipa Corvinul Hunedoara cu scorul de 3-0 într-un meci disputat pe stadionul Steaua. FCSB, campioana en titre a României, și-a demonstrat din nou forța ofensivă, dominând meciul și marcând prin Miculescu (21’), Ștefănescu (52’) și Luis Phelipe (80’).

În fața unui public numeros, FCSB a început partida cu încredere și a deschis scorul prin David Miculescu, care a marcat în minutul 21. Marius Ștefănescu a dublat avantajul echipei în minutul 52 cu un șut plasat, iar Luis Phelipe a închis…