Noah Lyles, cel mai rapid om din lume. Aur pentru SUA la 100 de metri, proba regină din atletism

Americanul Noah Lyles, 27 de ani, a câștigat finala probei regine a atletismului de 100 de metri, cu un timp de 9,784 secunde.

Noah Lyles, aur la 100 de metri, proba regină din atletism

Jamaicanul Kishane Thompson, a terminat cursa pe locul 2, cu 9,789 secunde, în timp ce medalia de bronz a fost câștigată de americanul Fred Kerley, cu 9,81 secunde.

Noah Lyles a fost cel care s-a impus cu un timp de 9,79 (0,784) cel mai bun timp al său, urmat de Kishane Thompson 9,79 (0,789) și de Fred Kerley 9,81 s.

E prima oară din 2004, de la Justin Gatlin, când un american se impune în proba…