Manchester City, unică în istoria Champions League!

Champions League: Lazio – Bayern, miercuri, 22:00, DGS 1

Champions League: PSG – Real Sociedad, miercuri, 22:00, DGS 2

Manchester City a stabilit un record în Champions League

În urma rezultatului înregistrat în Danemarca, Manchester City a devenit unică în istoria Champions League. Trupa lui Pep Guardiola este singura echipă care a marcat peste trei goluri în șapte meciuri consecutive, potrivit OptaJoe.

Ultimele rezultate întregistrate de Manchester City în Champions League

Manchester City – Steaua Roșie Belgrad 3-1Leipzig – Manchester City 1-3Young Boys – Manchester City 1-3Manchester City – Young Boys 3-0Manchester City – Leipzig 3-2Steaua Roșie – Manchester City 2-3Copenhaga – Manchester City 1-3Manchester City, succes clar în turul ”optimilor” UEFA Champions League

Prima repriză a început tare. Kevin De Bruyne a deschis scorul, în minutul 11, după ce a primit o pasă perfectă de la Phil Foden, în interiorul careului. Belgianul a marcat cu un şut la…