Man United, răpusă acasă de Fulham

Deşi venea după 5 victorii consecutive, 4 fiind în campionat, Manchester United s-a înclinat, pe teren propriu, scor 1-2, în faţa lui Fulham, în etapa a 26-a din Premier League. Pe Old Trafford, Bassey a deschis scorul pentru Fulham, Maguire a egalat în minutul 89, dar Alex Iwobi a punctat în minutul 90+7 pentru oaspeţi. În clasament, Manchester United este pe locul 6, cu 44 de puncte, iar Fulham este pe 12, cu 32 de puncte.

În alte meciuri din etapa a 26-a din Premier League: Aston Villa – Nottingham Forest 4-2 (Watkins 4, Douglas Luiz 29, 39, Bailey 61 / Niakhate 45+5, Gibbs-White 48); Brighton – Everton 1-1 (Dunk 90+5 / Branthwaite 73); Crystal Palace – Burnley 3-0 (Richards 68, Mateta 79 penalti, J. Ayew 71).