Maccabi Petah Tikva – CFR Cluj 0-1. Elevii lui Dan Petrescu au obținut o victorie la limită

Pe Vivacom Arena, din Sofia, clujenii au deschis scorul încă din minutul 9, prin Muhar, după ce, în prealabil, o centrare a lui Bîrligea căzuse pe bara transversală, în minutul 3. Mogoş a nimerit şi el bara, în minutul 25, când a trimis cu capul, în pământ, iar de acolo mingea a ricoşat în transversală. Israelienii au replicat prin ocazia lui Karo, din minutul 35, la care portarul Răzvan Sava a intervenit salvator.

CFR a pus presiune pe poarta apărată de Wolff şi Bîrligea nu a ajuns la o centrare excelentă a lui Tachtsidis, în minutul 64, iar Muhar a şutat…