Leverkusen continuă marşul spre titlu în Bundesliga

Bayer Leverkusen a ajuns la 32 de meciuri fără eşec în toate competiţiile, dintre care 28 de victorii, după ce s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Heidenheim, într-un meci din etapa a 22-a din Bundesliga. Trupa lui Xavi Alonso, care este în pole-position pentru a-l înlocui pe Jurgen Klopp la Liverpool din vară, a deschis scorul în minutul 45+2 prin Frimpong, iar Amine Adli a făcut 2-0 în minutul 81 de Adli, gazdele punctând prin Kleindienst (87). “Aspirinele” au 58 de puncte, fiind la 8 puncte de Bayern Munchen, care joacă duminică la Bochum.

Rezultatele etapei a 22-a:  FC Koln – Werder Bremen 0-1 Njinmah (70),  Wolfsburg – Borussia Dortmund 1-1 Gerhardt (63) / Fullkrug (8); Mainz – Augsburg 1-0 van den Berg (43); Hoffenheim – Union Berlin 0-1 Aaronson (84); Darmstadt – Stuttgart 1-2  Seydel (90+5) / Guirassy (14), Dahoud (90+2); RB Leipzig – Borussia Moenchengladbach 2-0 Xavi Simons 14,…