Kylian Mbappe a făcut spectacol în Cupa Franței. A marcat două goluri și a oferit două pase decisive

SuperLiga: Botoșani – CFR, duminică, 15:00, DGS 1

SuperLiga: Universitatea Craiova – Farul, duminică, 20:00, DGS 1

Kylian Mbappe a intrat în ultimele șase luni de contract cu PSG și încă nu a luat o decizie în privința viitorului său. Totuși, francezul rămâne un jucător decisiv pentru echipa sa.

Kylian Mbappe a reușit dubla și a oferit două pase de gol în victoria cu Orleans

Mbappe a deschis scorul în minutul 16 al partidei și tot el a dublat avantajul parizienilor, minutul 64. Goncalo Ramos a marcat pentru 3-0 din pasa lui Mbappe.

Scorul final a fost stabilit de Senny Mayulu, minutul 88, după ce Mbappe i-a pasat decisiv. Astfel, PSG s-a calificat în optimile Cupei Franței și acum așteaptă tragerea la sorți.

Kylian Mbappe: ”Va veni și rândul meu să plec”

Întrebat ce părere are despre jucătorii care au părăsit Europa în această vară pentru a semna cu echipe din Arabia Saudită sau MLS, Kylian Mbappe a susținut că fotbalul intră într-o…