Ianis Hagi a fost integralist în Athletic Bilbao

Ianis Hagi, mijlocașul român în vârstă de 25 de ani de la Deportivo Alaves, a fost integralist în meciul cu Athletic Bilbao, dar nu și-a putut ajuta echipa.

Partida dintre Athletic Bilbao și Deportivo Alaves s-a disputat marți seară, în cadrul optimilor de finală ale Cupei Regelui Spaniei, iar echipa lui Ianis Hagi a pierdut cu scorul de 0-2.

Ianis Hagi a fost integralist în Athletic Bilbao – Deportivo Alaves, dar echipa sa a fost eliminată din Cupa Spaniei

Asier Villalibre, atacantul spaniol în vârstă de 26 de ani al lui Athletic Bilbao, a deschis scorul în minutul 28, stabilind și rezultatul primei reprize, 1-0.

În partea secundă a jocului, același Asier Villalibre a marcat pentru 2-0, în minutul 60, stabilind și rezultatul acestei partide și calificând-o pe Athletic Bilbao în sferturile de finală ale…