Gigi Becali a dat verdictul despre Ștefănescu, după ce l-a schimbat pe Baeten după 17 minute, în Sparta Praga

Confruntarea dintre FCSB și Sparta Praga s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, iar campioana României are șanse mari să se califice la returul de la București. Gigi Becali a fost nevoit să facă câteva schimbări pe parcursul partidei de la Praga, printre care și cea a lui William Baeten, schimbat după doar 17 minute petrecute pe teren, cu Marius Ștefănescu.

Latifundiarul din Pipera l-a adus pe Marius Ștefănescu în calitate de mare vedetă în această vară, de la Sepsi Sfântu Gheorghe. De altfel, mijlocașul ofensiv venit de la Sepsi a debutat cu gol în tricoul…