Gafe uriaşe în lanț pentru Ştefan Târnovanu şi Risto Radunovic la golul de 1-1 din FCSB – FC Botoşani, marcat de Francesco Margiotta în debutul reprizei secunde.

Roș-albaștrii au fost egalați la prima fază ofensivă a oaspeților din al doilea mitan după câteva erori succesive.

Gafe uriaşe în lanț pentru Ştefan Târnovanu şi Risto Radunovic la golul de 1-1 din FCSB – FC Botoşani

Botoșani a pornit în atac repriza secundă și a dat lovitura prin Margiotta în minutul 49, după ce faza a plecat de la o eroare a lui Risto Radunovic.

Ștefan Târnovanu s-a văzut pus în situație de unu la unu cu un atacant al oaspeților, a reușit să pareze primul șut dar a respins balonul doar până la Margiotta, care a împins mingea în plasă din șase metri la debutul său pentru trupa lui Bogdan…