FCSB învinge dramatic LASK Linz, cu un gol superb al lui Darius Olaru, și se califică în Europa League

FCSB a învins, joi, scor 1-0 (2-1 la general) pe LASK Linz și s-a calificat în faza principală a Europa League. În tur, la Linz, a fost 1-1.

LASK Linz a dominat primele 20 de minute ale meciului cu FCSB, din Ghencea, și a avut șanse de a marca, însă nici Zeireis, nici Taoui, nici Ljubicic n-au reușit să înscrie. După ce n-a contat în atac timp de 40 de minute, FCSB a ratat două ocazii în două minute. Miculescu (43) și Tănase (44) au irosit șansa golului. A fost 0-0 la pauză.

Repriza a doua a început tot cu LASK Linz mai periculoasă. Taoui și Usor au ratat șanse…