FC Sevilla a încheiat la egalitate vineri seara, în deplasare, scor 2-2, cu gruparea Las Palmas

Echipa spaniolă FC Sevilla a încheiat la egalitate vineri seara, în deplasare, scor 2-2, cu gruparea Las Palmas, în prima etapă din La Liga, informează news.ro.

Andaluzii au deschis scorul pe Estadio Gran Canaria, prin autogolul lui Alex Suarez, din minutul 25. Gazdele au egalat tot printr-un autogol, opera lui Tanguy Nianzou, în minutul 42, şi la pauză s-a intrat cu scor egal, 1-1.

Juanlu Sanchez a readus pe FC Sevilla în avantaj, cu golul înscris în minutul 61, dar Sandro Ramirez a egalat şi scorul final a fost Las Palmas – FC…