EURO 2024. Franţa – Belgia 1-0. Francezii se califică în sferturi după un autogol în minutul 85

Calificarea Franţei a fost adusă de un autogol, marcat de Jan Vertonghen (85), la un şut al lui Randal Kolo Muani. “Les Bleus” au dominat jocul şi şi-au creat mai multe ocazii de gol, iar în cele din urmă au reuşit să facă diferenţa, în faţa unei formaţii care a arătat prea puţin faţă de pretenţiile care erau la adresa sa.

La EURO 2020, Franţa era eliminată de Elveţia la loviturile de departajare, în optimi, la Bucureşti

Mbappe (15) a fost primul care a ameninţat poarta lui Casteels, şutul său fiind deviat de Onana. “Diavolii roşii” au dat replica prin starul…