Egal cu opt goluri între Villarreal şi Real Madrid, după ce madrilenii au condus cu 4-1 / Submarinul galben a revenit cu un hat-trick marcat în opt minute

Echipa campioană a Spaniei, Real Madrid a încheiat la egalitate duminică seara, în deplasare, scor 4-4, cu formaţia Villarreal. Madrilenii au condus cu 4-1, iar Sorloth a înscris toate golurile gazdelor, transmite News.ro.

Real a condus la Villarreal cu 2-0 şi 4-1, dar norvegianul Sorloth a semnat o revenire incredibilă pentru gazde, înscriind un hat-trick în numai opt minute din startul reprizei secunde, şi scorul final a fost 4-4. Cu cele patru goluri înscrise, Alexander Sorloth l-a depăşit pe Dovbyk în clasamentul golgeterilor, al cărui lider este.