Echipa lui Mirel Rădoi a avut 2-1 până în minutul 71, după care a venit ”nebunia”. Ce s-a întâmplat în minutul 90+6

Cupa Ligii: Chelsea – Liverpool, duminică, 17:00, DGS 1

SuperLiga: FCSB – FC Botoșani, duminică, 20:00, DGS 1

A fost al doilea meci oficial al lui Mirel Rădoi pe banca celor de la Al-Jazira, după ce primul a fost câștigat în Cupă, cu Al-Arabi, scor 1-0.

Echipa lui Mirel Rădoi, înfrângere după ce a condus cu 2-1 și a ratat penalty în prelungiri

Oaspeții au deschis scorul în minutul 2 al întâlnirii prin Toure, după care elevii lui Mirel Rădoi au revenit în joc.

Mabkhout a înscris golul egalizator pentru Al-Jazira, în minutul 35 al întâlnirii. După pauză, formația lui Mirel Rădoi a trecut în avantaj. Al Zaabi a punctat pentru 2-1 în minutul 57.

Până în minutul 71, elevii lui Mirel Rădoi s-au aflat în avantaj, după care Taarabt a egalat în minutul 72. Apoi, în minutul 84, Ndiaye a făcut 3-2 pentru Al-Nasr.

În prelungirile partidei, formația lui Mirel Rădoi a avut șansa egalării, însă a irosit-o. În minutul 90+6, Mabkhout a ratat o…