Durere și lacrimi sub ochii lui Horațiu Moldovan!

Durere şi lacrimi chiar sub ochii românului Horaţiu Moldovan, în meciul dintre Sevilla şi Atletico Madrid, care s-a disputat duminică, pe 11 februarie 2024.

Cu tricolorul pe bancă, Atletico Madrid a fost învinsă la limită, cu scorul de 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Isaac Romero, în minutul 15 al partidei. Totodată, Atletico a pierdut şi un jucător important în acest sezon.

Alvaro Morata, atacantul celor de la Atletico Madrid, a suferit o accidentare dureroasă în debutul reprizei a doua. Astfel, antrenorul Diego Simeone a fost nevoit să facă prima schimbare în echipa lui. Atacantul spaniol, care este un jucător esenţial pentru Atletico în acest sezon, s-a accidentat în urma unui duel cu Boubakaty Soumare. Astfel, Morata nu a mai putut să joace şi a avut nevoie de ajutor pentru a părăsi suprafaţa de joc. Această pierdere este una importantă pentru trupa…