Dennis Man a marcat două goluri pentru Parma. Valentin Mihăilă a fost înlocuit la pauză

Atacantul român Dennis Man a marcat două goluri pentru Parma, care a învins-o pe Atalanta Bergamo cu scorul de 4-1, duminică, într-un meci amical de fotbal jucat pe teren propriu, informează AGERPRES.

Dennis Man a marcat în minutele 5 şi 51, pentru nou-promovată înscriind şi Ange-Yoan Bonny (30) şi Anthony Partipilo (78).

Golul de onoare al echipei vizitatoare, câştigătoarea Europa League în sezonul trecut, a fost reuşit de Ademola Lookman (33).

Man a evoluat 61 de minute la Parma, în timp ce Valentin Mihăilă a fost înlocuit la…