Daniel Bîrligea, pus la punct la FCSB după doar 45 de minute jucate la debutul său cu Petrolul: ”La mine așa trebuie să joci!”

Atacantul român Daniel Bîrligea și-a făcut debutul în tricoul celor de la FCSB, în egalul bifat sâmbătă seara de campioană, scor 1-1, în runda curentă de Superliga, după un gol primit practic la ultima fază.

Jucătorul adus cu surle și trâmbițe de la rivala CFR Cluj, pentru care s-au plătit peste 2 milioane de euro, a fost titular în Ghencea, însă a fost scos la pauză, după prime 45 de minute în care a impresionat prea puțin.

După joc, patronul Gigi Becali a reacționat, comentând evoluția lui Bîrligea și aducând și motivele pentru care el a fost înlocuit,…