Dan Şucu, devastat la finalul meciului Poli Iaşi – Rapid 3-1. Cum a fost surprins în tribuna oficială. Imaginile durerii!

Cristiano Bergodi, reacţie fermă despre gafa lui Săpunaru şi lupta la titlu

Cristiano Bergodi, reacţie fermă despre gafa lui Săpunaru şi lupta la titlu. Tehnicianul a vorbit despre rezultatul înregistrat la partida din Copou, dar și despre jocul echipei sale.

„Meciul a fost pierdut, din păcate am pierdut 3 puncte. Am avut o ocazie foarte bună de 2-0, dar asta a fost. În prima repriză nu am fost foarte buni. În a doua repriză am mers mai bine, dar și ei au schimbat sistemul de joc. Portarul lor a apărat foarte bine. E un duș rece care ne pune cu picioarele pe pământ. Am primit prea multe felicitări.

Nu știu dacă greșeala lui Săpunaru a fost decisivă. Se poate întâmpla, nu cred că echipa a căzut atunci. Am avut ocazii înainte de 1-0, apoi am trecut în avantaj și am mai avut ocazii, până să fim egalați. Eu nu am văzut că echipa a căzut din punct de vedere psihic. Am schimbat ceva, dar asta a fost astăzi.