Dacia Unirea Brăila a câștigat cu 2-0 amicalul cu Victoria Traian • ProBraila • Stiri Braila

Înaintea duelului din turul 2 al Cupei României, cu Viitorul Ianca, Dacia Unirea Brăila a jucat sâmbătă, 3 august, un meci amical cu echipa de Liga a 4-a, Victoria Traian. Meciul, disputat pe terenul Mircea Ceicu din comuna Traian s-a încheiat cu victoria echipei de Liga a 3-a cu scorul de 2-0 (2-0).

Dacia Unirea Brăila a deschis scorul în minutul 10. A înscris Dedan Koko după un corner bătut de Bașturea. Fundașii celor de la Victoria Traian au respins, iar Koko, de la marginea careului a șutat mingea fiind deviată ușor de un jucător advers. În minutul 25…