Champions League. Real Madrid și Manchester City au remizat, scor 3-3, iar Bayern Munchen și Arsenal au încheiat la egalitate, scor 2-2, în turul sferturilor de finală.

Manchester City a deschis scorul rapid, în minutul 2, dintr-o lovitură liberă executată de Bernardo Silva. Real Madrid a egalat zece minute mai târziu, printr-un șut deviat în propria poartă de Ruben Dias, și a trecut în avantaj în minutul 14, în urma unei curse a lui Rodrygo.

Phil Foden și Josko Gvardiol au readus Manchester City în avantaj, cu două șuturi din afara careului. În minutul 79, Fede Valverde a stabilit scorul final, 3-3, cu un șut din careu, la colțul lung.

În celălalt meci, Arsenal a marcat primul gol în minutul 12, prin Bukayo Saka. Bayern a…