CFR Cluj – Unirea Slobozia 3-0 în SuperLiga. Louis Munteanu marchează primele goluri pentru echipa lui Dan Petrescu

Superliga: CFR Cluj – Unirea Slobozia 3-0. Nkololo a lovit bara în minutul 28 al meciului de la Cluj, pentru ca tot el, zece minute mai târziu, să trimită o pasă în careu pentru Louis Munteanu şi acesta să deschidă scorul.

Replica oaspeţilor a venit în minutul 40, când Florin Purece a înscris cu un extraordinar, de la distanţă, însă golul a fost anulat pentru ofsaid la o fază anterioară. Antrenorul clujenilor, Dan Petrescu, a fost apoi eliminat pentru proteste şi gazdele au intrat cu avantaj la pauză.

La reluare, în minutul 51, Alexandru Păun a finalizat o…