Betis Sevilla a încheiat la egalitate joi seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Girona

Echipa spaniolă Betis Sevilla a încheiat la egalitate joi seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Girona, în etapa de debut din La Liga, informează news.ro.

Primul gol al meciuluii de pe stadionul Benito Villamarin a fost înscris de apărătorul Marc Bartra, în minutul 6, dintr-un assist al căpitanului Nabil Fekir.

În repriza secundă Girona a preluat iniţiativa şi a dominat jocul, reuşind să egaleze în minutul 72 prin tânărul olandez Gabriel Misehouy, transferat în vară, de la Ajax. Deşi pe final ambele formaţii au trecut…