AS Roma a revenit în repriza a doua şi a învinge pe Cremonese

Echipa italiană AS Roma a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 2-1, gruparea Cremonese, în optimile Cupei Italiei şi s-a calificat în sferturile competiţiei, scrie news.ro.

Cremonese a condus cu 1-0 din minutul 35, prin golul reuşit de Frank Tsadjout, iar romanii nu au avut reacţie, intrând la pauză în dezavantaj.

În repriza secundă, antrenorul Jose Mourinho l-a trimis în teren şi pe Dybala, iar gazdele au început să pună presiune pe apărarea oaspeţilor. Lukaku, Dybala şi El Shaarawy au ratat egalarea, care a venit însă în minutul 77, din piciorul lui Romelu Lukaku. Roma a obţinut un penalti la un fault în careu asupra lui Spinazzola şi Dybala a înscris pentru 2-1 în minutul 85.

Victoria o califică pe AS Roma în sferturile Cupei Italiei, unde romanii vor înfrunta pe concitadinii de la Lazio.