Arouca – Sporting se joacă ACUM în AntenaPLAY. Campioana vrea să își continue seria perfectă în Liga Portugal

Gyokeres a înscris în minutul 72, transformând o lovitură de la 11 metri pe care tot el a obţinut-o. Suedezul a deschis scorul în primul derby din acest sezon din Liga Portugal. Tabela a fost închisă de Geny Catamo. Tânărul de 23 de ani a marcat în minutul 90+3 al meciului. El a şutat splendid, la colţul scurt, fără nicio şansă pentru portarul Diogo Costa.

Gyokeres a marcat în fiecare dintre cele 4 partide în care a jucat în acest sezon de Liga Portugal.

În etapa a 3-a, Gyokeres a reuşit un hattrick de senzaţie, în victoria cu 5-0 a lui Sporting cu…